Ana içeriğe atla
Star: 
Average: 4.3 (3325 votes)

Çeviri İngilizce Türkçe

Ingilizce ücretzsiz çeviri için lütfen metni yazın.*

 

Mevcut versiyon çeviri yetmiyorsa diger versiyonları kullanın Versiyon 2 | Versiyon 3

Günümüzde İngilizce'nin çok insan tarafından konuşuluyor olması, profesyonel bir çevirinin gereksiz olduğu yönünde bir düşünceye itmemelidir. Tam aksine. Her İngilizce konuşan insan İngilizce Türkçe dil çiftinde iyi bir çeviri yapabilecek seviyede değildir. Profesyonel çevirmenler düzenli çalışma ve tecrübelerinin dışında her şeyden önce çeşitli çeviriler için gerekli olan bilgiye sahiptirler. Bu önem örneğin bir teknik veya bir hukuk dokümanın çevirisinde daha da belirginleşecektir. Burada ortalama bir konuşanın genelde bilgi sahibi olmadığı teknik ve kelime bilgisi çok önemlidir.

Uzman bilgi sahibi olma gerekliliğinin olduğu bu gibi durumların yanı sıra, İngilizce Türkçe bir çeviri için başka durumlarda da profesyonel tecrübe gerektiren alanlar bulunmaktadır. Örneğin web site çevirilerinde olduğu gibi. Burada genellikle birçok kişinin bir projede çalıştığı karmaşık görevler söz konusudur.

Bu durumda, çeşitli görevleri ve kişileri organize edebilmek için temel çevirinin yanında ayrıca yüksek oranda koordinasyon ve proje yöneticiliği gerekmektedir. Bu nedenle çeviri hizmetimiz, projenizin çevirisine bağlı derleme ve yardım sürecini veya içerik yönetim sistemlerinin test aşamaları gibi zorlu ve dilsel olmayan görevleri de üstlenmektedir.

Çeviri büromuzun İngilizce Türkçe hizmet yelpazesi web siteleri dışında örneğin bilimsel, medikal veya teknik çevirileri de kapsamaktadır. Bu görevlerin her biri için anadilinde konuşan tecrübeli ve nitelikli, geniş kapsamlı uzmanlık bilgisine sahip çevirmenler mevcuttur. Böylelikle İngilizce bir metin çevirinizin her zaman en optimum şekilde yapılmasını sağlamış oluyoruz.