Ana içeriğe atla

İngilizce Nedir?

İngilizce Hakkında

İşte muhteşem dilimiz hakkında muhtemelen daha önce duymadığınız sekiz unsur:

İngilizce Saatler

İngilizce'de zamanı söylemek, birkaç sayıyı okumaktan biraz daha karmaşıktır. İngilizce'de, dikkate alınması gereken birçok ifade ve deyim mevcuttur. Bu beş ipucu ile zamanı İngilizce doğru ve tam vermeyi garanti altına alınız.

İngilizce Haftanın Günleri

İngilizce dilindeki günlerin adı, gök cisimleri ve tarihi efsanedeki kişilere göre verilmiştir. Kültür ve geleneğin karışımı, günlerin isimlendirmesinde etkili olmuştur ve bizim gibi İngilizce öğrenenler için, dilin oluşumunu mükemmel bir şekilde göstermektedir.

Beden Dili

Malum olduğu üzere, bir yabancı dili öğrenirken önemli olan sadece kullanılan kelimeler değildir. Yani, dilimizin sadece yüzde yedisi söylediklerimiz, geri kalan kısmın vücut dili veya bağlam ile ilgili olduğu söylenmektedir. Madem vücut dili bu kadar önemli, sizinkini „daha İngiliz“ yapmak için neler yapmak gerekir? Sizin bedeniniz de aynen anadili İngilizce olan biri gibi ifade takınması için, bu basit altı ipucunu uygulayınız.

İngilizce Diyaloglar

Kendini tanımadığın birine tanıtmaya çalışmak, daime biraz nahoş olabilir. Karşınızdakinin hakkında hiçbir şey bilmiyorsanız, böyle bir konuşmayı ancak zorlanarak başlatabilirsiniz. Ne söyleyebilirsiniz? Yabancı bir kişi ile ilginç bir konuşmayı nasıl yürütebilirsiniz? Burada biz size, bir kişi ile ilk karşılaşmanızı nasıl sahneleyeceğiniz hakkında beş İngilizce ipucu veriyoruz.

Sayfalar

RSS - Ingilizce beslemesine abone olun.