Ana içeriğe atla
Fivestar: 
Average: 4.2 (5 votes)

Google'ın yeni kulaklıkları yabancı dilleri gerçek zamanda çeviriyor

Google, yabancı dilleri gerçek zamanda çeviren bir çift kulaklık yaptı. 

 Pixel Buds, Hitchhiker's Guide’dan  (Hitchhiker’in Kılavuzu) Galaksiye meşhur kurgusal yaratık olan Babel fish’in gerçek dünya karşılığı gibidir. Her ikisi de çeviri yapar ve sizin yabancı dillerde konuşmanıza yardımcı olur ve İngilizce konuşan bir konuşmacının,  İsveç bir konuşmacı ile kolay bir konuşma yapmasına yardımcı olarak, Google’ın bu hafta tanıtımını yaptığı etkinlikte,  oldukça etkileyici bir şekilde çalıştığı görülmüştür.

Google buna “Gittiğiniz her yere adeta kendi kişisel tercümanınızı götürüyor gibisiniz” der.

“ Diyelim ki İtalya’dasınız ve profesyonel bir şekilde kendi makarnanızı sipariş vermek istiyorsunuz. Bunu yapmak için tek ihtiyacınız, sağdaki kulaklığa basmak ve “İtalyanca konuşmama yardım et” demek. Konuştuğunuz zaman, Piksel telefonun hoparlörü, sesli olarak tercüme yapacaktır. Garson İtalyanca cevap verdiğinde, çeviriyi, Piksel Kulaklık ile duyabileceksiniz.”

Kablosuz kulaklıklar, bir sonraki ayda 40 dili desteklemek üzere hazır olacaktır, maliyeti 500 TL’dir.

Piksel 2 gibi halihazırda sadece Siyah, Beyaz ve Kinda Mavisi renk olanakları bulunmaktadır.

Aynı zamanda müzik çalabilme ve ses seviyesi, ileriye sarma ya da geriye sarma ve oynatma ve dondurma işlemlerinin de yapılabileceği, kablosuz dokunmatik fare özelliğine de sahiptir.

 Google’a göre, Piksel ve 7.0 Nougat ya da daha üst sürümlere sahip Android telefonlara uygundur.

Waverly Labs’ Pilot Translating Earpiece ve the Translate One2One gibi piyasada bulunan diğer çeşitli dil tercüme kulaklıkları da bulunmaktadır ancak Pixel budsların, diğerlerine göre daha büyük avantajları bulunmaktadır çünkü Google Tercüme güvenilirdir ve oldukça fazla kullanıcıya sahiptir. 

Categories: