Ana içeriğe atla
Star: 
Average: 4.4 (235 votes)

Çeviri Japonca

Japonca ücretsiz çeviri için lütfen metni yazin.*

 

Mevcut versiyon çeviri yetmiyorsa diger versiyonlari kullanin Versiyon 2

Japonya’nın resmi dili olan Japonca dünyada yaklaşık 127 Milyon insan tarafından konuşulmaktadır. Bu büyüleyici dilin kökeni günümüzde tam olarak çözülmemiştir ve halen tartışılmaktadır. Kore dili ve Altay dilleriyle bir akrabalık ihtimali üzerinde duruluyor. Ancak kelime haznesinde açık mutabakat ve paraleller eksikliği vardır. Japonca dili ve Ryuku dilleri arasında açık bir bağlantı olduğu kesindir. Bu dil aynı adı taşıyan adalarda konuşulmaktadır.

Böylece Japonca kendiliğinden oluşmuş olan bir dildir. Bu dil birçok gramatik soneklere sahiptir ve bu nedenle bitişken diller arasında sayılır.

Genim kapsamlı ve melodik olan bu dil Kore diliyle birçok yapısal paralellere sahiptir. Ancak dillerin kelime haznesi ortak değildir. Yazı sisteminde Çin yazı işaretleri vardır ve geçen zaman içerisinde bazı Çince anlamlar Japonca diline aktarılmıştır.

Japon dili yaklaşık 150 farklı hecelere sahiptir ve Çince dilinin aksine tonları tanımaz. Bunun anlamı, Japoncada tonun değişimiyle kelime anlamının değişmemesidir. Bu da Çinceyle kıyasta iki dil arasındaki en büyük farktır